ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

    صفحه نخست اینترنت 5G چیست؟

5G چیست؟

ب

نمایشگاه کنگره جهانی موبایل 2017 در هفته آینده آغاز خواهد شد و علاوه بر فراوانی گوشی های هوشمند جدید، انتظار می رود که اخبار شبکه 5G به شکل بزرگی نشان داده شود. با فارسی سرا همراه باشید تا به بررسی این تکنولويی جدید بپردازیم

5G چیست؟
در ساده ترین تعریف، 5G همان نسل پنجم شبکه های داده تلفن همراه است. این موضوع یک گام بزرگ در فن آوری های تلفن همراه،  گوشی ها و تبلت های آینده که از این داده ها استفاده می کنند به شمار می رود و باید شبکه های فعلی LTE خود را به عنوان یک نسل آهسته و به تعریفی به طور غیرمستقیم با عنوان داده های 3G تلقی کنیم.

نسل اول از نسل های تلفن همراه (که به طور خلاصه به عنوان 1G نامیده می شود) حدود سال 1982 منتشر شد. این سیستم به طور کامل آنالوگ بود تا زمانی که 2G (نسل دوم شبکه)، که یک جهش به سمت داده های دیجیتال بود در سال 1991 راه اندازی شد 2G همچنین داده های سلولی را در قالب تکنولوژی های GPRS و EDGE اضافه کرد. تقریبا 10 سال بعد، شبکه های 3G راه اندازی شدند، که سرعت حتی سریعتر از 2G ارائه می دادند. حدود 10 سال پس از آن، شبکه های فعلی LTE – آنچه که ما 4G می نامیم، ارائه شده اند. از لحاظ تاریخی، هر دهه یا هر ساله نسل جدیدی از فناوری های شبکه روی کار می آید. شبکه های 5G هم احتمالا یک جهش مشابهی در پیش رو خواهند بود که در مورد چیزهایی مانند سرعت داده ها مورد بحث قرار خواهند گرفت.

  • پست تصادفی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید