ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

    صفحه نخست وردپرس نحوه عملکرد رشته‌های ایجکسی در وردپرس

نحوه عملکرد رشته‌های ایجکسی در وردپرس

ب

در سال های گذشته موارد استفاده از قابلیت های ایجکسی در قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس بسیار زیاد شده است. با کمک عملکرد رشته های ایجکسی در وردپرس، امکان نمایش محتوا سایت و اجرای عملکرد های سایت بدون نیاز به بارگذاری مجدد صفحه خواهید بود. در این موضوع قصد داریم نحوه عملکرد رشته‌های ایجکس را در سایت فارسی سرا معرفی کنیم. 

رشته‌های ایجکسی در وردپرس

در پنل وردپرس در قسمت های زیر با قابلیت رشته‌های ایجکسی مواجه هستید:

در نمایش سایت به صورت ایجکس تنها ظاهر قضیه را مشاهده می‌کنید، اما در این مقاله قصد داریم به شما آنچه را که در واقعیت اتفاق می‌افتد بیان کنیم.

در این اینفوگرافیک اطلاعات کامل مربوط به عملکرد رشته‌های ایجکسی در وردپرس نمایش داده شده است. نحوه عملکرد این قابلیت شباهت بسیار زیادی با بارگذاری معمولی صفحات دارد و تنها تفاوت آن‌ها، در نحوه نمایش است. البته این موضوع به این معنی نیست که آنچه شما در قابلیت ایجکس مشاهده می‌کنید با چیزی که در عمل اتفاق می‌افتد یکسان است! بلکه تفاوت بسیار زیادی دارند و عملیات‌ زیادی در سیستم اجرا می‌شود که کاربر معمولی قادر به مشاهده و درک آن نیست.

بررسی آخر

در جمع بندی این بخش دو نتیجه مهم خواهیم داشت:

  1. در ترجمه ajax هیچ‌گاه دو درخواست js و php به صورت همزمان به سرور ارسال نخواهند شد. این مورد در بررسی مشکلات، رفع آن‌ها و همچنین نتیجه بهتر و سریع‌تر عملکرد بهتری خواهد داشت.
  2. گاهی در سرور با درخواست‌های js مواجه می‌شویم که مربوط به قابلیت ajax نیستند! این موارد گاهی شباهت بسیاری با تحلیل‌گر کدهای PHP در سرور دارند که گاهی در مدیریت سایت الزاما چنین مواردی را به سایت اضافه می‌کنیم که ممکن است مشکلاتی را برای سایت بوجود آورد. از این رو باید همواره در انتخاب کدها و قرار دادن آن‌ها در سایت توجه زیادی به عمل آوریم.
  • پست تصادفی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید