ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

    صفحه نخست Mozilla Firefox فلش بزودی از مرورگر فایرفاکس برداشته می شود

فلش بزودی از مرورگر فایرفاکس برداشته می شود

 

شرکت فایرفاکس به تازگی گفته است که از اوایل ماه آینده میلادی، یعنی از ۱۱ مرداد ماه، محتویات مبتنی بر افزونه فلش که «برای تجربه کاربری مهم تلقی نمی شوند» را در مرورگر فایرفاکس مسدود خواهد کرد. این حرکت، آغازی بر پایان دادن استفاده از فلش در مرورگر فایرفاکس به شمار می رود و موزیلا افزوده که در سال ۲۰۱۷، می توان منتظر قابلیت پیش فرض کلیک روی محتوی برای پخش آنها بود.

به این ترتیب از سال آتی میلادی، کاربران باید استفاده از فلش روی هر وب سایتی که از این پلاگین ادوبی یا پلاگین سیلورلایت مایکروسافت بهره گرفته اند را با کلیک روی محتوی مورد نظر، تایید نمایند که این امر از برنامه های موزیلا برای جایگزینی هرچه سریع تر تکنولوژی های HTML حکایت دارد.

این کمپان می گوید تغییرات جدیدی که از ماه آگوست میلادی اعمال خواهند شد، میزان کرش و هنگ کردن های مربوط به فلش در مرورگر فایرفاکس را تا ۱۰ درصد کاهش خواهد داد و ضمناً «امنیت ارتقایافته، عمر باتری بهتر و بارگذاری سریع تر صفحات» را با خود به همراه می آورند. بنابر اطلاعات منتشر شده از سوی موزیلا، از زمانی که وب سایت های یوتوب و فیسبوک، ویدیوهای مبتنی بر فلش را کنار گذاشته و به HTML5 روی آوردند، میزان کرش های مربوط به پلاگین کاهش یافته است.

موزیلا هم اکنون با دنبال کردن خط مشی سایر همتایان خود نظیر گوگل، مایکروسافت و اپل، در تلاش است تا به آرامی استفاده از پلاگین فلش را کنار بگذارد. خود کمپانی ادوبی هم در دسامبر گذشته به مردم گفت تا دیگر از این نرم افزار استفاده نکنند. با این همه، فلش هنوز در گوشه گوشه اینترنت به چشم می خورد که کنار گذاشتن ناگهانی آن را به امری دشوار بدل می کند.

  • پست تصادفی
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید