ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

    صفحه نخست افزونه وردپرس راهکارهای مهم در مدیریت ووکامرس

راهکارهای مهم در مدیریت ووکامرس

این افزونه یکی از برترین های تجارت الکترونیک است که توسط صاحبان سایت های فروشگاهی آنلاین انتخاب می‌شود و  ۱۲ درصد بازار را از میان ۱۰ هزار وبسایت برتر جهان به خود اختصاص داده است. ووکامرس، به همراه بسیاری از افزودنی‌های موجود خود، توانسته بسیاری از صاحبان کسب و کار را قادر به فروش محصولات و خدمات خود در بستر اینترنت نماید.  اما باید توجه داشته باشیم که نگهداری و مدیریت این افزونه کاربردی بسیار ضروری است. در این راستا ۳ راهکار مهم در راستای مدیریت ووکامرس خواهیم پرداخت با سایت فرسی سرا همراه باشید.

راهکار در  مدیریت ووکامرس

سوالی اینجاست چگونه می‌توانم از فروشگاه ووکامرسی خود را مدیریت کنیم؟ برای رسیدن به جواب این سوال، لطفا تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.

گام اول: جهت بروزرسانی فروشگاه ووکامرس خود یک عملکرد دقیق و منظم داشته باشید.

اولین گام برای مدیریت ووکامرس این است که آخرین نسخه موجود را اجرا کنید. دلیل این کار این است که بروزرسانی هر نرم افزار، آن را به نسخه بالاتر و نسخه بهبود یافته‌تر تبدیل می‌کند. پس همیشه مطمئن شوید  که شما در حال اجرای آخرین نسخه از  افزونه ووکامرس، افزونه ووکامرس و حتی خود وردپرس هستید.
اولین کاری که برای بروزرسانی فروشگاه باید انجام دهیداینست که آخرین نسخه وب‌سایتتان را به سرور محلی (XAMPPWamp Server) انتقال دهید. در مرحله بعدی قالب ها و افزونه ها را بروزرسانی نمایید و در نهایت ووکامرس و وردپرس را آپدیت کنید. در مرحله سوم بررسی کنید که با وجود بروزرسانی بخش‌های مختلف سایت، روند عادی سایت تغییر نکرده باشد.

به عنوان مثال یک سفارش از محصولات موجود در ووکامرس خود را انتخاب و در آخر فرایند تسویه حساب و… را تکمیل کنید . قسمت نهایی این است که مطمئن شوید تمامی ایمیل های ارسال شده و رسید پرداخت و اعلان سفارش به درستی کار می‌کنند. هنگامی که فاز تست خود را گذراندید، اکنون وقت آن رسیده است که سایت خود را بروزرسانی نمایید تا سایت شما با آخرین نسخه ووکامرس همگام شود.

زمانی که یک وب‌سایت تجاری را اجرا می‌کنید، هیچ گاه امکان حدس زدن و شانس وجود ندارد. به همین دلیل فرآیند بروزرسانی سایت به هر طریقی مختلف به روند کسب و کار شما کمک خواهد کرد و بخشی از مدیریت ووکامرس را بر عهده می‌گیرد.

گام دوم: تهیه نسخه پشتیبان و مطمئن شدن از سلامت آن

بک آپ گیری از اطلاعات ووکامرس بسیار مهم است. حمله به وب‌سایت و یا هرگونه از دست دادن داده‌ها می‌تواند باعث اختلال عمده در عملکرد شما شود. بنابراین،
داشتن نسخه پشتیبان کامل ممکن است شما را از حداقل مشکلات نجات دهد.
هر چیزی که در یک وب‌سایت معمولی وردپرس مورد نیاز باشد، در فروشگاه ووکامرس نیز مورد نیاز است. به این معنی که شما بایستی بک آپ‌گیری خود را با یک افزونه به صورت خودکار انجام دهید و آن را در یکی از ارائه دهنده‌های میزبانی وب و یا در سرویس Google Drive ذخیره کنید.

گام سوم: تست کامل

آپدیت ها و نسخه‌های پشتیبان، با همکاری هم، یک پروسه اثبات شده برای مقابله با خطرات احتمالی هستند و بخش مهمی از فعالیت‌های نگهداری و مدیریت ووکامرس به حساب می‌آیند. قبل از تست کامل سایت حتما نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • قبل از هرگونه بروزرسانی، به صورت مرحله‌ای وب سایت خود را تست کنید.
  • پس از بروزرسانی کل سایت اصلی، حتما بررسی کنید تا سایت به درستی قبل اجرا می‌شود .
  • همه درگاه‌های پرداخت سایت را تست کنید و اطمینان حاصل بفرمایید که هیچ‌گونه مشکلی در روند پرداخت وجود ندارد.
  • ایمیل‌ها به بررسی بیشتری نیازمندند زیرا آن‌ها به صورت مستقیم با کاربر در ارتباط هستند.

برای جلوگیری از اشتباهات که ممکن است در روند بروزرسانی و تست سایت رخ دهد، پیشنهاد می‌کنیم چک لیستی ایجاد کنید تا بتوانید از آن برای بررسی دقیق‌تر سایت پیروی نمایید.
با توجه به چگونگی آزمایش در هنگام نگهداری سایت، یک ابزار خوب برای بررسی کامل ووکامرس به شما پیشنهاد می‌کنیم. یک ابزار فوق العاده عالی با نام Robot Ninja که همه فرایندهای ووکامرس را مورد بررسی قرار می‌دهد. این ابزار درگاه پرداخت را آزمایش می‌کند و همه آن را به صورت خودکار و با استفاده از شبیه‌سازی‌های مختلف در مرورگر مورد نظر اجرا می کند.

  • پست تصادفی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید