ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

    صفحه نخست اخبار گردشگری جهان افتتاح طویل ترین پل معلق جهان در آلمان

افتتاح طویل ترین پل معلق جهان در آلمان

ب

 طویل ترین پل معلق جهان در منطقه “راپبوده‌تال” (Rappbodetal) در ایالت «زاکسن انهالت» آلمان، روز یکشنبه 25 July افتتاح شد.

مراحل پیاده سازی طولانی‌ترین پل معلق جهان با بیش از ۴۴۰ متر طول در آلمان به پایان رسیده و این پل روز یکشنبه افتتاح شد. طول این پل بیش از ۴۴۰ متر اعلام شده است و تنها طی ۱۰ ماه و با هزینه یک میلیون و ۴۰۰ هزار یورو ساخته شده است. عرض آن یک متر و ۲۰ سانتی‌متر است و از چهار کابل محکم فولادی به قطر ۶۵ میلیمتر آویخته شده است.

هم اکنون پل معلق «تیتان -آر تی» که در سوچی روسیه قرار دارد با طول ۴۳۹ متر طولانی‌ترین پل معلق جهان محسوب می‌شود.

در چین و روی دره «ژانگ ژیاجی» در ارتفاع ۳۰۰ متری از سطح زمین، یک پل شیشه‌ای با طول ۴۲۶ متر ساخته شده است. این پل شش متر عرض دارد و از ۹۹ پنل شیشه‌ای تشکیل شده و گنجایش بازدید ۸۰۰ نفر به‌طور همزمان را دارد.

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ برای نمایش مقاومت پنل‌های شیشه‌ای بکار رفته در پل با پتک روی آن کوبیده شد. بر اساس گزارش شبکه CCTV چین، برای ساخت این پل ۳٫۴ میلیارد دلار هزینه صرف شده است. بلیط عبور از این پل ۱۳۸ یوان (۲۰ دلار) است.

همچنین پل معلق «هایلاین ۱۷۹» که در تیرول اتریش واقع شده با ۴۰۶ متر طول جزو طولانی‌ترین پل‌های جهان محسوب می‌شود. این پل ۷۰ تن وزن و یک متر و ۲۰ عرض دارد و در ارتفاع ۱۱۳ تا ۱۱۴ متری آویخته شده است.

یکی دیگر از طولانی‌ترین و زیباترین پل‌های معلق در آلمان نیز پل «گایرلای» در منطقه مورسدورف و سوسبرگ در ایالت «رایلند فالس» قرار دارد. این پل با ۳۶۰ متر طول در ارتفاع ۱۰۰ متری آویخته شده و ۶۲ تن وزن دارد.

پل «گایرلای» با هزینه یک میلیون و ۱۴۰ هزار یورو در سال ۲۰۱۵ ساخته شده و بازدید از آن مجانی است. از روی این پل در سال گذشته ۳۶۰ هزار نفر عبور کردند.

 

  • پست تصادفی
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید