ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

    صفحه نخست مطالب خواندنی و جالب استفاده از داروهای گیاهی کاهش وزن عوارض فراوانی دارد

استفاده از داروهای گیاهی کاهش وزن عوارض فراوانی دارد

ب

به نقل از فارسی سرا استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: داروهای گیاهی رفع چاقی و کاهش وزن موجود در بازار مثل جلبک ها فیبر بالا دارند لاکن ماده موثره ندارند و مسبب بروز عوارض فراوان و به شدت زیاد برای بیمار می شوند.

به نقل از فارسی سرا، دکتر شیرین حسنی رنجبر روز یکشنبه در نشست خبری همایش تازه های چاقی و دیابت را بیان کرد : این داروها در کوتاه مدت (زیر سه ماه)  باعث کاهش وزن  می شوند لیکن پس از گذشت مدتی مریض دوباره  افزایش وزن  می گیرد.
وی با اظهار اینکه هیچ کدام از این داروها مورد تایید مراکز علمی نیستند، ذکر کرد: تحقیقاتی در زمینه تولید ترکیبی که عوارض نداشته باشد و بتواند اثر در دراز مدت داشته باشد، در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه تهران در حال انجام است.
حسنی رنجبر گفته است: اولین دارویی که برای رفع چاقی تولید شد از تیروئید گوسفند گرفته شده بوده لیکن به علت عارضه فراوانی که داشته، ممنوع شد. در حال حاضر نیز داروهای فراوانی در بازار برای این منظور وجود دارند که همگی همراه با عوارض شدید برای بیمار هستند.
وی اظهار کرد: داروهای ادرارآور و ملین ها نیز که اکنون به عنوان داروی ضد چاقی عرضه می شوند، ممکن است وزن را کاهش دهند اما هیچ کدام تاییدیه ندارند و در سال های اخیر بسیاری از آنها از بازار جمع آوری شدند.

** 80 تا 90 درصد جمعیت دیابتی دنیا چاق هستند
فوق تخصص غدد و متابولیسم اظهار کرد: 80 تا 90 درصد دیابتی ها، چاق هستند که این نشان دهنده نقش چاقی در بروز بیماری دیابت است؛ دیابت و چاقی دو بیماری مرتبط با هم هستند که به عنوان عوامل عمده مرگ و میر در دنیا شناخته می شوند.
حسنی رنجبر افزود: 500 تا 700 میلیون نفر در دنیا به چاقی مبتلا هستند که عوامل محیطی، ژنتیک، بیماری های متابولیت و بیماری های مرتبط با غدد درون ریز در بروز آن موثرند.
وی با اظهاراینکه امروزه دیدگاه نسبت به چاقی تغییر کرده است، خاطرنشان کرد: درحال حاضر چاقی به عنوان یک بیماری مزمن وابسته به چاقی شناخته می شود که می تواند سبب بروز دیابت، بیماری های قلبی عروقی، بیماری های متابولیک، سکته مغزی، سرطان ها، نارسایی مزمن کلیه، مشکلات تنفسی، افزایش چربی و فشار خون می شود.
حسنی رنجبرمتذکر شد: مشکلات تغذیه ای مثل میزان کالری بالا در غذاها، عدم مصرف غلات و حبوبات، مصرف زیاد غذاهای آماده، حذف یک وعده غذایی و مصرف زیاد موادغذایی در یک وعده و کم شدن تحرک به دلیل استفاده فراوان از رایانه و تلویزیون از عوامل افزایش چاقی به شمار می رود.
کنفرانس دوروزه تازه های چاقی و دیابت در روزهای 21 و 22 مردادماه در مرکز همایش های امام خمینی (ره) با حضور جمعی از متخصصان، کارشناسان و جراحان در خصوص بیماری های چاقی، دیابت و تغذیه انجام می شود.

  • پست تصادفی
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید